Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Koronawirus u dużego producenta wędlin

W zakładzie firmy Tarczyński w miejscowości Ujeździec Mały pod Trzebnicą wykryto koronawirusa. Zakażone są trzy osoby. Firma zapewnia, że zakażonych pracowników natychmiast odizolowano i wprowadzono dodatkowe procedury bezpieczeństwa – informuje Gazeta Wrocławska.

Kamila Szałaj8 września 2020, 14:06
Jak informuje prezes firmy Jacek Tarczyński, cytowany przez portal GazetaWroclawska.pl, pracownicy mający kontakt z zakażonymi zostaną przebadani. 

"Wszyscy pracownicy, którzy mieli kontakt z zakażonymi, zostali posłani na badania. Dla pozostałych pracowników - w szczególności tych, którzy mieli kontakt z osobami z pierwszej grupy - organizowany jest punkt poboru wymazów na terenie fabryki. Oczywiście poinformowano trzebnicki sanepid" - informuje prezes firmy Jacek Tarczyński w oświadczeniu przesłanym "Gazecie Wrocławskiej".

Firma zapewnia, że od początku pandemii regularnie dezynfekowane są wszystkie pomieszczenia, sprzęty i urządzenia. Wprowadzono też ograniczenia w przemieszczaniu się na terenie zakładu, a planowane podróże służbowe muszą być zgłaszane. Produkcja nie została wstrzymana.

Według ekspertów, zakażenie się poprzez kontakt z produktami spożywczymi jest praktycznie niemożliwe.

Źródło: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/, GazetaWroclawska.pl, fot. Tarczyński


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)