Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Kto zapłaci za podwyższony dobrostan

– Elementem napędowym do zmian w zakresie dobrostanu zwierząt w Europie jest opinia publiczna – twierdzi prof. Roman Kołacz

Paulina Janusz-Twardowska24 września 2020, 16:26
Kwestia dobrostanu zwierząt stała się szeroko dyskutowana w ostatnich dniach dzięki zaproponowanej przez PIS nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Na zachodzie debata na ten temat trwa już kilka lat i w wielu krajach prowadzi do zmian w prawie mających na celu poprawę warunków bytowania zwierząt, w tym świń. Również na naszym II Forum Rolników i Agrobiznesu – Świnie poruszyliśmy ten temat.

Hodowców świń za naszą zachodnią granicą niebawem czeka rewolucja. A jak kwestia dobrostanu wygląda w Polsce? Czy mamy programy wsparcia dla poprawy warunków utrzymania świń i jak z nich skorzystać? I kto powinien za to zapłacić? Na te pytania odpowiada prof. Roman Kołacz z UMK w Toruniu, który od wielu lat zajmuje się tematem dobrostanu w naszym kraju. – Poprawa warunków dobrostanu zwierząt nie przynosi rolnikom bezpośrednio wyższych przychodów. Trzeba im to zrekompensować – wskazuje ekspert.

Chcesz wiedzieć więcej? Obejrzyj cały wywiad z naszym specjalistą.


Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)