Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Minister odwołał Krzysztofa Jażdżewskiego, zastępcę GLW!

Obrazek

Minister Ardanowski odwołał Zastępcę Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztofa Jażdżewskiego. Obiecał protestującym rolnikom na autostradzie, że wyciągnie konsekwencje personalne... 

Dorota Kolasińska14 grudnia 2018, 15:43
Podczas protestów na A2, Minister Ardanowski powiedział, że jeżeli dowie się, że faktycznie wieprzowina jest sprowadzana z czerwonej strefy ASF z Litwy, wyciągnie konsekwencje personalne...

– Moim obowiązkiem jest dbanie o polskich rolników. Nie mam wpływu na swobodny obrót wieprzowiną z terenów wolnych od ASF. Ale nie może być tak, że świnie hodowane przez naszych rolników przerastają, a do Polski sprowadzane są zwierzęta ze strefy czerwonej na Litwie – napisał szef resortu rolnictwa na Twitterze.

Główny Inspektorat Weterynarii dzisiaj poinformował, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski odwołał ze stanowiska Zastępcę Głównego Lekarza Weterynarii ds. Zdrowia Zwierząt oraz ds. Unii Europejskiej i Współpracy z Zagranicą Krzysztofa Jażdżewskiego.
Dr Krzysztof Jażdżewski pełnił funkcję Głównego Lekarza Weterynarii w latach 2004-2006 oraz Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii w latach 2006-2018. 


– Czy my naprawdę musimy blokować najważniejsze drogi w kraju żeby instytucje państwowe działały jak należy? Odwołanie Zastępcy GLW za zgodę na wjazd do Polski świń z czerwonej strefy ASF z Litwy był jednym z naszych warunków. Doceniamy że minister Ardanowski podjął męską decyzję – napisał na Twitterze Michał Kołodziejczak, organizator protestu na autostradzie A2.

W ramach przypomnienia, oprócz tej decyzji minister rolnictwa podjął dzisiaj także decyzję dotyczącą wstrzymania wydawania zezwoleń na import do Polski świń i mięsa wieprzowego z obszarów objętych ograniczeniami, tzw. stref czerwonych ASF.

dkol 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)