Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Myśliwi nie zgadzają się na dymisję Łowczego Krajowego

Obrazek

Twierdzą, że Prezes Naczelnej Rady Łowieckiej wywołał konflikt w PZŁ, a minister Kowalczyk został wprowadzony w błąd. Kto ma rację?

Dorota Kolasińska25 stycznia 2019, 10:15
Łowczy Okręgowi PZŁ spotkali się w Opolu na Naradzie Łowczych i zebrali 37 podpisów pod pismem do Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka z prośbą o nieuwzględnienie rezygnacji Piotra Jenocha Łowczego Krajowego, którą złożył 23 stycznia 2019. 

Łowczy Okręgowi w piśmie informują, że nie zgadzają się na poświęcenie Piotra Jenocha w wojnie medialnej dotyczącej ASF jako kozła ofiarnego, ale twierdzą również, że Rafał Malec Prezes Naczelnej Rady Łowieckiej mówił nieprawdę, podkreślając brak możliwości współpracy z Łowczym Krajowym. Rafał Malec 3 stycznia złożył deklarację woli współpracy z Zarządem Głównym – dla dobra łowiectwa. Jak twierdzą Okręgowi Rafał Malec wydał zakaz udostępniania projektu nowego statutu PŁ zarządom okręgowym i myśliwym. 

– Obawiamy się o przyszłość PZŁ – piszą Łowczy Okręgowi. Podkreślają również, że zmuszenie Piotra Jenocha do rezygnacji z pełnionej funkcji nie ma uzasadnienia. Według Łowczych Okręgowych Piotr Jenoch wykazywał się ogromnym zaangażowaniem, jest osobą kompetentną, a ponadto wprowadził wiele korzystnych zmian w PZŁ. 
O Polskim Związku Łowieckim stale słyszymy wyciekające z różnych źródeł informacje o wzajemnych oskarżeniach, składaniu spraw do prokuratury, kłótniach i braku współpracy pomiędzy kolejnymi szczeblami. Ciekawe kiedy wszystkie bloki tej piramidy zaczną mówić jednym głosem... 

dkol 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)