Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Nasienie i wybór knurów - co preferują polscy hodowcy?

BUS BesamungsUnion Schwein, czyli stowarzyszenie hodowców świń z Niemiec, działa za naszą zachodnią granicą już od ok. 120 lat. W Polsce świadczą swoje usługi od niedawna. Jak różnią się preferencje polskich i niemieckich hodowców co do nasienia i wyboru knurów? O to zapytaliśmy dr Raffaela Wesolego podczas III Forum Rolników i Agrobiznesu: Świnie!

Dominika Mulak28 czerwca 2021, 12:09
– W Polsce i w Niemczech wymagania są takie same. Musi działać i musi być skuteczne. Jednak wymagania co do knura są różne. Na polskim rynku widzimy, że najważniejszy jest przyrost, z kolei mięsność i inne faktory są ważne dla niemieckich hodowców – mówi dr Raffael Wesoly z BUS BesamungsUnion Schwein, czyli stowarzyszenia hodowców świń z Niemiec.

BUS BesamungsUnion Schwein jest na naszym rynku dopiero od niedawna, bo jakieś 3-4 lata, jednak za Odrą firma prężnie działa od blisko 120 lat.

Jak wyglądają dostawy nasienia i jakie rasy knurów wybierają polscy hodowcy? Koniecznie obejrzyj cały wywiad!


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)