Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Niemcy: Lidl wycofuje się z pomocy dla hodowców świń

Obrazek

Po niespełna dwóch miesiącach Lidl zniósł podwyżkę cen na niemieckie produkty wieprzowe. Schwarz Group, do której należy dyskont, wyjaśnia swoją decyzję zbyt małym zaangażowaniem konkurencyjnych podmiotów w pomoc dla producentów żywca wieprzowego.

Dominika Mulak8 lutego 2021, 11:15
Po licznych protestach rolników pod magazynami sieci sklepów Lidl, 10 grudnia 2020 r. dyskont ogłosił, że podniesie w swoich sklepach ceny niemieckich produktów wieprzowych o 1 euro za kg. Dodatkowe wpływy miały być w całości wypłacane rolnikom za pośrednictwem zakładów ubojowych. Na przykład paczki mięsa mielonego w sklepach Lidl były sprzedawane za 2,99 euro zamiast 2,49 euro. Ponadto Grupa Schwarz dokonała jednorazowej wpłaty w wysokości 50 mln euro na rzecz inicjatywy dobrostanu zwierząt, a środki te miały trafić bezpośrednio do producentów żywca.

Jednak Lidl poinformował niedawno, że nie jest w stanie utrzymać cen na tak wysokim poziomie.

- Rozwój ostatnich kilku tygodni pokazał, że rynek nie podążył za naszym sygnałem cenowym. Stworzyło to dla nas znaczną niekorzystną sytuację konkurencyjną. Od teraz musimy dostosować się do poziomu rynkowego w segmencie cen trzody chlewnej – głosi komunikat sieci handlowej. Niemniej zapewniają, że będą nadal promować niemieckie rolnictwo, wspierając konstruktywnie toczące się dyskusje i opierając sprzedaż na produktach lokalnych.

Źródło: agrarheute.com, susonline.de
Fot. Twitter/Lidl in Deutschland


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)