Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Po świętach żywiec bez zmian

Obrazek

Ceny żywca wieprzowego i także wołowego po świętach są niemal identyczne jak przed świętami – oczywiście wykluczając lokalne wahania. Brak zmian to także efekt małych obrotów handlowych. Większość pośredników wznowienie skupu planuje dopiero na 7 stycznia.

3 stycznia 2014, 10:01

Cały czas za tuczniki w wadze żywej płaci się od 4,6 do 5 zł/kg, a za bydło opasowe (hf) ok. 6,2-6,3 zł/kg żywca netto. Co do rynku wieprzowiny, w nadchodzącym tygodniu są możliwe podwyżki – mijająca przerwa świąteczna jest na tyle długa, że trudno było zgromadzić olbrzymie zapasy, dlatego po świętach spodziewane jest większe zapotrzebowanie na żywiec. Jednak trzeba mieć na uwadze, że w ostatnich dniach obserwowaliśmy umacnianie się złotówki, co zawsze uatrakcyjnia import, a niezmienne ceny mięsa u naszych zachodnich sąsiadów mogą wzmóc pokusę do uzupełnienia zapasów poza granicami kraju.
W przypadku wołowiny w najbliższych dniach raczej niewiele się zmieni – sytuacja na tym rynku zmienia się zdecydowanie mniej dynamicznie niż w przypadku tuczników, zatem na jakiekolwiek ożywienie w handlu pewnie poczekamy jeszcze kilka dni. jbWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)