Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Polskie mięso lepsze od zagranicznego

Obrazek

Zastanawiasz się nad tym czy polska wieprzowina smakuje konsumentom? Najnowsze sondaże wskazują, że tak. Ponad połowa Polaków wybiera krajowe wędliny i mięso.

Anna Kurek21 października 2017, 12:00
Ponad połowa, bo aż 53,7% Polaków uważa, że nasze, krajowe mięso i wędliny są lepsze od zagranicznych – wynika z najnowszego sondażu SW Research.  W ubiegłorocznych badaniach "Moda na polskość", realizowanym przez Ipsos okazało się, że aż 73% konsumentów w Polsce stara się wybierać podczas zakupów półki z krajowymi wyrobami.

Co interesujące ponad połowa spośród badanych deklarowała, że jest w stanie zapłacić więcej za Polskie produkty.

Cieszy również fakt, że nie tylko Polacy doceniają jakość i smak krajowych produktów spożywczych. Okazuje się, że cieszą się one stale rosnącą popularnością nie tylko u nas ale również na międzynarodowej arenie. W zeszłym roku Polska wyeksportowała do Unii Europejskiej żywność o rekordowej wartości ok. 24 mld zł. Polskie mięso stanowiło 10,4% tej wartości.   aku


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)