Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Powstaje nowy Związek!

Obrazek

Załamanie na rynku, które trwa nieprzerwanie od miesięcy, jest impulsem do działania dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z tą branżą. Producenci świń zakładają nowy Związek! Ma on reprezentować branżę i chronić interesy rodzinnych gospodarstw utrzymujących świnie. 

Anna Kurek17 grudnia 2021, 14:27

Rolnicy biorą sprawy w swoje ręce i zakładają nowy Związek, który ma być reprezentacją krajowych, niezależnych producentów i hodowców świń. 

Spotkanie założycielskie Polskiego Związku Niezależnych Producentów Świń odbyło się 14 grudnia w Skórkach na Kujawach. Uchwalono na nim statut Związku, zgodnie z którym wytyczono bardzo konkretne cele i zadania, m.in.:

  • reprezentację rolników utrzymujących świnie w ramach rodzinnych gospodarstw rolnych wobec organów władzy i administracji publicznej;
  • obronę interesów polskich niezależnych producentów i hodowców trzody chlewnej w relacjach z podmiotami skupującymi i przetwórniami, przeciwstawianie się wykorzystywaniu przewagi kontraktowej oraz praktykom monopolistycznym;
  • lobbowanie na rzecz branży trzodowej, promocję tego sektora i krajowej produkcji polskiej wieprzowiny;
  • kreowanie przychylnego i pozytywnego wizerunku rodzinnych gospodarstw utrzymujących świnie;
  • dokształcanie i podnoszenie kwalifikacji członków Związku, wdrażanie nowoczesnych metod gospodarowania;
  • zabieganie i wprowadzenie przez ustawodawcę korzystnych regulacji prawnych dotyczących produkcji i hodowli świń.

 

Drogą głosowania jednogłośnie wybrano Komitet Założycielski, który formalnie zgłosi Związek do rejestracji i zajmie się formowaniem jego struktur. Do Komitetu wybrani zostali: Maria Pietrzak-Morusiewicz, Bogusław Prałat, Wiesław Rosiński, Michał Smentoch, dr Karol Wierzchosławski, Wojciech Styburski, Jacek Wlaźniak, Roman Nowak, Jacek Mey.

 

Jeśli chcesz przystąpić do związku lub masz pytania, podajemy adres: kzpnps2021@gmail.com.

 Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)