Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Prognozy dla unijnego rynku wieprzowiny

Obrazek

Na rynku światowym unijni producenci spotykają się z bezlitośnie atrakcyjnymi ofertami ze strony producentów trzody chlewnej z USA, Kanady i Brazylii. Co więcej, nie ma zwycięzców, lecz tylko przegrani w wojnach handlowych, jak obecnie ma to miejsce pomiędzy Chinami a USA.

25 maja 2018, 06:00
Prognozy rynkowe na 2018 rok są niekorzystne z punktu widzenia producentów wieprzowiny. Zdaniem ekspertów z Unii Europejskiej perspektywy są jeszcze bardziej pesymistyczne, biorąc pod uwagę dotychczasowe trudne warunki.

Spór handlowy pomiędzy Chinami a USA dotyczący wprowadzenia karnych ceł (25%) na import amerykańskiej wieprzowiny do Chin nie przynosi żadnych korzyści dla unijnych producentów. Tempo wzrostu produkcji jest zbyt wysokie w głównych obszarach produkcji, przede wszystkim w Chinach, UE, USA, Kanadzie i Brazylii.

Jednocześnie konsumpcja ulega stagnacji lub rośnie jedynie w niewielkim stopniu. Skutkiem tego jest ogromna presja cenowa, którą już odczuwają producenci trzody chlewnej z UE.

Nastroje wśród hodowców świń osiągnęły nowy niski poziom nie tylko w Niemczech, ale także w Austrii i innych krajach. Poza słabymi perspektywami rynkowymi istnieje również niepewność co do przyszłego kierunku produkcji trzody chlewnej przy zwiększonym dobrostanie zwierząt, co prowadzi do spowolnienia wszelkich działań inwestycyjnych.

Źródło: AMI, opr. dm


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)