Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Pryszczyca atakuje świnie!

21.04.2018

Drukuj

Pryszczyca atakuje świnie!

Artykuł dostępny

Podczas kiedy afrykański pomór świń (ASF) spędza sen z powiek producentom świń w Europie w Azji wybucha kolejna niebezpieczna choroba trzody chlewnej. Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) opublikowała dwa raporty stwierdzające obecność wirusa pryszczycy w dwóch gospodarstwach w Korei Południowej. W stadach zlokalizowanych w północnej części kraju utrzymywanych było w sumie 1059 i 3000 świń.

r e k l a m aProcedury, podobnie jak w przypadku każdej innej zwalczanej z urzędu i bardzo zaraźliwej choroby zwierząt gospodarskich, objęły radykalne środki zapobiegawcze. W kraju  ograniczono przemieszczanie zwierząt, wprowadzono szczepienie oraz nadzór wewnątrz i na zewnątrz obszarów objętych restrykcjami wynikającymi z wystąpienia ognisk pryszczycy u świń. Ponadto oficjalnie zniszczono wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego, tusze, produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego i odpady z produkcji z tamtych terenów.  aku


Polecane dla Ciebie:

article icon

Poznaj wydatki na rolnictwo w 2019 roku!

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii