Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Racice: Pedicure w chlewni

Obrazek

Zdrowotność racic loch stada podstawowego jest często bagatelizowana przez wielu hodowców.  Tymczasem nogi muszą być zdrowe i wytrzymałe, aby dźwigać ważące kilkaset kilogramów zwierzę.

21 lutego 2017, 13:08

Kulawizna jest jedną z najczęstszych przyczyn brakowania loch. Warto zatem odpowiednio zadbać o racice i przypilnować, aby były one zdrowe. Korekcja jest w zasadzie zabiegiem bezkosztowym, a przynosi duże korzyści. Przerośnięte racice powodują nie tylko nieprawidłową postawę loch. Problem w tym, że kiedy są zbyt długie pękają. Dochodzi wówczas do wtórnego zakażenia, w wyniku czego zwierzęta zaczynają kuleć, mają problemy ze wstawaniem i poruszaniem się oraz pobierają mniej paszy. Sytuacja wówczas wymaga interwencji weterynaryjnej.

Specjalnie dla nas specjalista chorób świń, lekarz weterynarii Marek Salachna z Krapkowic podpowiada w marcowym wydaniu dodatku „top świnie” jak zadbać o zdrowe i mocne racice. Zapraszamy do lektury.  akuWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)