Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

"Jurgiel do domu!" - Rolnicy protestują pod ministerstwem

Obrazek

Jurgiel do domu! Specustwa do kosza! – skandują producenci świń pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Anna Kurek7 grudnia 2017, 12:53
Dziś o 11.00 pod ministerstwem rolnictwa rozpoczął się protest producentów świń przeciwko nieskutecznej walce z afrykańskim pomorem świń prowadzonej przez krajowe władze. Demonstranci domagają się odwołania ze stanowiska ministra Krzysztofa Jurgiela. Ich zdaniem uchwalona ostatnio na szybko trzecia specustawa ASF niczego już nie zmieni.

– Po co komu płot na granicy z Białorusią, skoro dziki z ASF rozlazły się już po całym kraju? – pytają. Są zdania, że urlopy dla myśliwych to żaden pomysł. Odstrzał musi być zmasowany i skuteczny.

Mimo zapowiedzi, że w stolicy pojawi się kilka tysięcy rolników, przed ministerstwem demonstruje ich co najwyżej kilkuset. Organizatorzy protestu – Rolniczy OPZZ Solidarność mają ogromny żal do rolników z pozostałych regionów Polski, którzy nie stawili się dziś w Warszawie.
Walczymy o wspólną sprawę! Gdzie są producenci z Wielkopolski? Zapytajcie rolników z Podlasia z czym mierzą się od lat. Może niebawem to samo dotknie i was – gorączkuje się jeden z demonstrujących. Likwidowane są stada zdrowych świń.

Do protestujących wyszedł wiceminister Romanowski, który zaprosił Sławomira Izdebskiego do rozmów, jako że temat jest „ważny i palący”.
aku, pj-t


1 z 3
Protest rolników pod ministerstwem rolnictwa.

Protest rolników pod ministerstwem rolnictwa.

2 z 3
Protest rolników pod ministerstwem rolnictwa.

Protest rolników pod ministerstwem rolnictwa.

3 z 3
Protest rolników pod ministerstwem rolnictwa.

Protest rolników pod ministerstwem rolnictwa.

Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)