Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

"Jurgiel do domu!" - Rolnicy protestują pod ministerstwem

07.12.2017

Drukuj

"Jurgiel do domu!" - Rolnicy protestują pod ministerstwem

Artykuł dostępny

Dziś o 11.00 pod ministerstwem rolnictwa rozpoczął się protest producentów świń przeciwko nieskutecznej walce z afrykańskim pomorem świń prowadzonej przez krajowe władze. Demonstranci domagają się odwołania ze stanowiska ministra Krzysztofa Jurgiela. Ich zdaniem uchwalona ostatnio na szybko trzecia specustawa ASF niczego już nie zmieni.

r e k l a m a– Po co komu płot na granicy z Białorusią, skoro dziki z ASF rozlazły się już po całym kraju? – pytają. Są zdania, że urlopy dla myśliwych to żaden pomysł. Odstrzał musi być zmasowany i skuteczny.

Mimo zapowiedzi, że w stolicy pojawi się kilka tysięcy rolników, przed ministerstwem demonstruje ich co najwyżej kilkuset. Organizatorzy protestu – Rolniczy OPZZ Solidarność mają ogromny żal do rolników z pozostałych regionów Polski, którzy nie stawili się dziś w Warszawie.
Walczymy o wspólną sprawę! Gdzie są producenci z Wielkopolski? Zapytajcie rolników z Podlasia z czym mierzą się od lat. Może niebawem to samo dotknie i was – gorączkuje się jeden z demonstrujących. Likwidowane są stada zdrowych świń.

Do protestujących wyszedł wiceminister Romanowski, który zaprosił Sławomira Izdebskiego do rozmów, jako że temat jest „ważny i palący”.
aku, pj-t

Polecane dla Ciebie:

article icon

Soja też może chorować

Zamów wersję premium

Galeria zdjęć

Protest rolników pod ministerstwem rolnictwa.
Protest rolników pod ministerstwem rolnictwa.
Protest rolników pod ministerstwem rolnictwa.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii