Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rośnie liczba przypadków COVID-19 w Animeksie

Obrazek

Każdego dnia wykrywane są kolejne przypadki koronawirusa wśród pracowników zakładów mięsnych w Starachowicach. Firma powołała sztab kryzysowy.

Paulina Janusz-Twardowska3 czerwca 2020, 09:22

Jeszcze wczoraj zakażonych koronawirusem w zakładach mięsnych Animex w Starachowicach było 77, w tym 10 osób z firm współpracujących z koncernem. Na kwarantannie przebywało 200 pracowników spółki. Ponadto drugie tyle odsunięto od obowiązków i odesłano do domu, jako osoby z grupy podwyższonego ryzyka. Są to osoby powyżej 60 roku życia oraz cierpiące na choroby przewlekłe, a także pracownicy z tzw. grupy ryzyka kontaktu. Dziś (3.0.6.) liczba zakażeń wzrosła do 84. Na kwarantannę skierowano 630 osób – pracowników, ich rodziny i znajomych.

Jak twierdzi rzecznik prasowy Animeksu, Łukasz Dominiak, nowe zakażenia są wykrywane głównie w grupie objętej kwarantanną. – Do grona zakażonych dołączyło To tylko kilka osób niezwiązanych z tymi przebywającymi na kwarantannie – dodaje.

W zakładach powołano sztab kryzysowy.  – Może kryzys to za duże słowo. Sztab jest przede wszystkim platformą do zacieśnienia współpracy i wymiany informacji oraz wspólnych działań ze służbami wojewody świętokrzyskiego, wojewódzkiego inspektora sanitarnego, z władzami Starachowic i powiatu starachowickiego – zaznaczył Dominiak.

Pomoc zakładowi zaoferował wojewoda świętokrzyski, który zaproponował uruchomienie punktu pobrań wymazów do testów w kierunku koronawirusa w samych zakładach lub w ich pobliżu.

Jak pandemia koronawirusa rozwijała się w zakładach mięsnych w Starachowicach?

1 czerwca – w zakładach mięsnych potwierdzono 77 zakażeń, z czego 10 dotyczyło pracowników firm zewnętrznych. Na kwarantannę skierowano 200 osób pracujących w zakładach w Starachowicach. Animex Foods powołał sztab kryzysowy.

29 majarzecznik firmy Animex Foods poinformował o siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród pracowników firmy. Łącznie zakażonych było 60 osób, z czego 6 z nich to pracownicy firm zewnętrznych współpracujących z Animeksem.

28 majaSanepid poinformował o 50 zakażonych pracowników firmy i 5 osobach z ich rodzin. Na kwarantannie pozostawało 360 osób.

27 maja  rano liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem wśród pracowników wzrosła do 38. Wieczorem tego dnia do Sanepidu wpłynęło kolejnych kilkanaście wyników badań potwierdzających zakażenie u mieszkańców powiatu.

25 maja – potwierdzono następne 33 przypadki COVID-19 u pracowników firmy, 350 osób z ich otoczenia zostało objętych kwarantanną.

21 maja – wśród pracowników objętych kwarantanną potwierdzono 4 zakażenia. Na kwarantannę skierowano 100 pracowników i ich otoczenie. Do domów odesłano również wszystkich powyżej 60 roku życia oraz z chorobami przewlekłymi.

15 maja – pierwszy przypadek zakażenia u pracownika zajmującego się spedycją wyrobów. Na kwarantannę skierowano 36 osób.Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)