Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rumunia: Kolejne ognisko ASF w niedużej chlewni

Obrazek

Niedaleko Ukraińskiej granicy, w wiosce Ceatalchioi w pobliżu Tulczy w Rumunii wykryto wirusa ASF. Rejon ten jest silnie zalesiony, obejmuje obszar Parku Krajobrazowego nad Dunajem. 

Dorota Kolasińska13 czerwca 2018, 10:06
W tym obszarze niedawno znaleziono 3 padłe dziki, niedługo później w dwóch gospodarstwach w pobliżu wykryto objawy choroby u 5 świń, u 3 z nich po badaniach laboratoryjnych stwierdzono obecność wirusa ASF. Świnie poddano eutanazji.

ASF w Rumunii, źródło healthmap.org

Ponadto w tej okolicy są prowadzone patrole inspekcji weterynaryjnej sprawdzające środki transportu i ciężarówki przewożące zwierzęta. W jednym z nich znaleziono dużą paczkę z mięsem wieprzowym, pobrano próbki i obecnie sprawdzane jest pod kątem obecności wirusa. 
Wszystkie świnie w czterech prywatnych gospodarstwach będące w okręgu zapowietrzonym poddano eutanazji. 
Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ASF w delcie Dunaju na obszarze hrabstwa, władze zdecydowały o zakazie obrotu trzodą chlewną i produktami wieprzowymi oraz produktami ubocznymi i ustanowieniu filtrów kontrolnych (stały nadzór transportu, maty dezynfekcyjne, badania laboratoryjne próbek mięsa). 
dkol/ agerpres.ro


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)