Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek świń: czy to już przełom?

Po wielu tygodniach albo obniżek albo marazmu przyszedł czas na odwrócenie trendu. Czy jednak aby na pewno dwie ostatnie podwyżki cen tuczników na niemieckiej giełdzie VEZG, i co za tym idzie z małym opóźnieniem na naszym rynku, to już przełom?

Jan Bromberek25 lutego 2022, 08:35
Jeszcze kilka dni temu z pewnością można by stwierdzić, że tak. Nawet VEZG w swoim ostatnim komunikacie podało, że oczekuje się kolejnych wzrostów cen, a powodem są braki surowcowe. Po tym, jak ubojnie za Odrą wróciły do pełnych zdolności produkcyjnych, głównie za sprawą znoszenia obostrzeń covidowych, nagle na tym rynku zaczęło brakować świń. Teraz jednak wydarzenia ostatnich godzin, czyli rosyjska agresja na Ukrainę powoduje, ze na żadnym rynku nie ma nic pewnego. Pewne jest, że będzie drożała energia i… pasze.

Pozostało 70 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ