Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: bez podwyżek, ale stabilnie

Obrazek

Cztery tygodnie bez zmiany ceny to dobra wiadomość dla producentów żywca, tym bardziej, że w poprzednich latach wrzesień upływał pod znakiem obniżek cen. W tym roku raczej nie ma mowy o takim scenariuszu. Raczej ceny powinny pozostać niezmienione, choć nie brakuje głosów, które mówią o możliwych podwyżkach.

Jan Bromberek12 września 2019, 13:00

Ceny tuczników od niemal miesiąca pozostają niewzruszone. U naszych zachodnich sąsiadów po delikatnych zawirowaniach w połowie sierpnia, notowania na VEZG wzrosły do maksymalnego poziomu 1,88 euro, po czym spadły z powrotem do 1,85 euro/kg w kl. E. Teraz mimo dobrych wyników sprzedaży na małej giełdzie ISW i zauważalnym delikatnym progresie w górę ceny świń się nie zmieniają. U nas wprawdzie w ubiegłym tygodniu zanotowaliśmy delikatne wzrosty, jednak nadal stawki w kraju mocno odbiegają od tych notowanych na zachodzie Europy. Jednak nasi skupujący uparcie bronią się przed większymi podwyżkami. Dlatego póki nie będzie sygnału zza Odry do podwyżek u nas raczej się nic nie zmieni. Nadal za tuczniki płaci się więc maksymalnie 7,6 zł/kg w kl. E i ok. 5,8 zł/kg żywca. Za tzw. tuczniki skupowe stawki nie przekraczają 5,4 zł/kg żywca. jbr

Zobacz wszystkie ceny skupu świń w Twojej okolicy - notowania cenowe!Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)