Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: Ceny powinny być wyższe

Obrazek

Polscy skupujący twardo stoją przy swoim!

Jan Bromberek21 czerwca 2019, 16:01
Na zachodzie Europy, poza zeszłotygodniowym incydentem, kiedy to VEZG opuściło ceny tuczników z 1,85 do 1,83 euro/kg w kl. E wszystko wskazuje na to, że stawki pójdą w górę. Co więcej zdaniem analityków niebawem cena świń w Niemczech przekroczy 2 euro/kg w kl.E.

U nas nie jest tak słodko. Po tej zeszłotygodniowej obniżce polskie ubojnie ochoczo opuszczały ceny o 20 do 30 groszy za kg wagi poubojowej. Maksymalne ceny żywca spadły o 15-20 groszy/kg. W bieżącym tygodniu ceny w Niemczech utrzymano na niezmienionym poziomie, ale licytacje na małej giełdzie ISW wskazują na wzrosty. Jednak nasi skupujący mówią, że o podwyżkach nie ma mowy. To jednak może okazać się tylko zasłoną dymną. Według danych napływających m.in. z Niemiec, na unijnym rynku zaczyna brakować towaru. Niemcy dodatkowo realizują spore kontrakty na dostawy  wieprzowiny do Japonii, jednocześnie cały czas windując wolumen eksportu do Chin.

Do Polski tymczasem sprowadzamy tuczniki z Południa Europy. Tam jednak towar też szybko może się skończyć. Są bowiem informacje o tym, że np. Serbia będzie już bezpośrednio eksportować wieprzowinę do Chin. jbr

Zobacz wszystkie ceny skupu świń w Twojej okolicy - notowania cenowe!Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)