Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: ceny się ustabilizowały!

Obrazek

Ostatnie dni na rynku świń przebiegają pod znakiem stabilnych cen.

Jan Bromberek2 kwietnia 2020, 13:55
Stawki za tuczniki zarówno na zachodzie Europy jak i w kraju pozostają nie zmienione. W ostatniej środowej edycji notowań VEZG stawka 1,89 euro/kg w klasie E została utrzymana kolejny raz bez zmian. Delikatne korekty widać z kolei na giełdzie ISW, jednak tam ostatnio świnie potaniały o tyle ile wcześniej podrożały.

Tym sposobem w krajowych skupach tuczniki kosztują od 5,4 zł/kg żywca na tzw. spędach do maks. 6,2 zł/kg żywca w przypadku tuczników fermowych. Zdaniem skupujących do świąt raczej nic się nie zmieni. Popyt na tuczniki jest, w skupie z kolei towaru nie ma zbyt wiele. Obecnie wiele nie da się przewidzieć, głównym rozgrywającym obecnie na wszystkich rynkach jest niestety rozprzestrzeniający się po świecie koronawirus. jbr

Zobacz wszystkie ceny świń - aktualne notowania cen skupu tucznikówPicture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)