Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: ceny się zatrzymały

Obrazek

Po kilkutygodniowym sukcesywnym wzroście cen tuczników obecny tydzień przyniósł stabilizację. Co jest tego przyczyną?

Jan Bromberek6 marca 2020, 10:48
Oficjalna stawka za tuczniki w Niemczech po raz pierwszy od miesiąca pozostała na zeszłotygodniowym poziomie. Cena 2.02 euro/kg w klasie E i tak należy do jednej z najwyższych w historii tych notowań, choć jest o 1 eurocent/kg niższa niż wynosiła ona w połowie grudnia ubiegłego roku. Niższa stawka, a ceny transakcyjne na naszym rodzimym rynku są wyższe. Wtedy bowiem maksymalne stawki nie przekraczały 6,4 zł/kg żywca, a teraz zdarzają się i takie które opiewają na nawet 6,6 zł/kg żywca.

Co będzie dalej z cenami trudno powiedzieć. Według niektórych specjalistów teraz stawki ustabilizują się po to, by za kilka tygodni, gdy handel z krajami azjatyckimi wróci do normy wzrosnąć, nawet do poziomu 7 zł/kg żywca. Są jednak także mniej optymistyczne scenariusze według których, epidemia związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie spowoduje istotnie mniejszy popyt wewnętrzny na mięsa co może przełożyć się na spadki cen. jbr


Zobacz wszystkie ceny świń - aktualne notowania cen skupu tucznikówPicture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)