Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: ceny utrzymują wysoki poziom

Obrazek

Cena tuczników na giełdzie VEZG nie zmienia się już od 5 tygodni. A jak obecnie wygląda sytuacja na rynku krajowym?

Dominika Mulak27 września 2019, 15:14
Cena tuczników na giełdzie VEZG utrzymuje nadal wysoki poziom. W przeliczeniu na złotówki za tuczniki w klasie E płacą za Odrą nawet 8 zł/kg.

Na krajowym rynku co prawda skupujący pozostają ostrożni jednak widać lokalnie, że stawki za tuczniki idą delikatnie w górę. Dzieje się tak coraz częściej, ponieważ na rynku brakuje tuczników. W zasadzie wszyscy pośrednicy mają kłopot z wypełnieniem kontraktów. Są oczywiście ubojnie, które nie narzekają na brak surowca, jednak dotyczy to w zasadzie tylko tych podmiotów, które nawiązały stałą współpracę z firmami wstawiającymi warchlaki na tucz kontraktowy.

Jak wynika z naszej sondy cenowej polscy pośrednicy oferują aktualnie za tuczniki nawet 7,5 zł/kg w kl. E, z kolei za żywiec nieco powyżej 6 zł/kg.

Zobacz wszystkie ceny skupu świń w Twojej okolicy - notowania cenowe!Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)