Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: ceny zbliżone do historycznego maksimum!

Obrazek

Ceny świń u naszych zachodnich sąsiadów w ostatnią środę wzrosły. Tym samym zbliżyły się do historycznego maksimum zanotowanego 4 grudnia ubiegłego roku.

Jan Bromberek27 lutego 2020, 12:23
Ostatnia podwyżka do 2,02 euro/kg w klasie E to już tylko o 1 eurocent mniej niż było to na początku grudnia 2019 roku. U nas jednak skupujący już nie przekładają jeden do jednego niemieckich podwyżek. Tydzień temu, gdy świnie podrożały o 5 eurocentów nasi skupujący podnieśli cenniki przeciętnie o 15 gr/kg wagi poubojowej i 10 gr/kg żywca. W tym tygodniu jest podobnie. Wzrost o 4 eurocenty wywołał podwyżki o maks. 10 gr/kg żywca. Do tego zakłady przy takich stawkach i wcale niewygórowanej podaży tuczników nie są zbyt chętne do zakupów, szczególnie jeśli dostawcy żądają wyższych stawek.

U naszych zachodnich sąsiadów z kolei mówi się o utrudnieniach w handlu z Chinami w związku z epidemią koronawirusa, jednak niska podaż tuczników determinuje podwyżki. Eksporterzy do tego liczą na stopniowe regulowanie sytuacji w Państwie Środka co może się wiązać z kolei w niedługim czasie z koniecznością wzmożonych wysyłek mięsa do tego kraju. Wszystko to obecnie napędza spiralę cen żywca wieprzowego. jbr

Zobacz wszystkie ceny świń - aktualne notowania cen skupu tucznikówPicture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)