Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: Kolejny spadek cen

Obrazek
Niestety po zeszłotygodniowej obniżce cen tuczników nadeszła kolejna korekta w dół.
Jan Bromberek18 lipca 2019, 14:26
Na niemieckiej giełdzie stawka poubojowa spadła o 3 eurocenty/kg w kl. E, a nasi skupujący przycięli ceny nawet o 25 gr/kg wagi poubojowej i 20 groszy/kg żywca.

Trudno jednoznacznie stwierdzić skąd takie korekty. Zdania są podzielone. Jednak większość twierdzi, że chińscy i japońscy importerzy europejskiego mięsa wymuszają obniżki. Z drugiej strony w Niemczech, a nawet w Hiszpanii brakuje towaru. Daje się także słyszeć opinie, iż spadki cen to sposób na zbicie ceny warchlaka. Obecnie obowiązujące stawki za tzw. Duńczyka bliskie 400 zł/szt. z dowozem do gospodarstwa są nienaturalnie wysokie. Spadki cen na tuczniku powinny ostudzić zapędy dostawców prosiąt. J

uż bowiem po zeszłotygodniowych obniżkach na VEZG dało się zauważyć zluzowanie wymagań cenowych producentów krajowych prosiąt jak i dostawców sztuk z Danii czy Niemiec. Można spotkać także opinie, że spadki mają charakter chwilowy i maja służyć największym ubojniom za odrą na nieco tańsze odbudowanie zapasów. Deficyt tuczników jest jednak niezaprzeczalny i zdaniem skupujących czeka nas teraz kilka tygodni stagnacji. jbr

Zobacz wszystkie ceny skupu świń w Twojej okolicy - notowania cenowe!Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)