Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: nad wyraz stabilnie!

Obrazek

Rynek tuczników w ostatnich dniach zdaje się być nad wyraz stabilny. Ceny praktycznie się nie zmieniają, a tym co go dodatkowo uspokaja to zrównoważone relacje na rynku niemieckim.

Jan Bromberek6 sierpnia 2020, 12:16
Tam od niemal miesiąca cena się nie zmienia. Wczoraj również VEZG postanowiło o kolejny tydzień przedłużyć obowiązywanie stawki 1,47 euro/kg w klasie E. Dodatkowo Zrzeszenie to w swoim uzasadnieniu podaje, że na rynku panuje nieznaczna nadpodaż żywca, co ma cały czas związek z czasowym zawieszeniem działania niektórych zakładów ubojowych wskutek dużej liczby zakażeń koronawirusem.

Obecnie branża mięsa w tym kraju pracuje niemal bez zakłóceń, podobnie rzecz ma się w Polsce. Niestety nasi skupujący nie są skorzy do podnoszenia cen. Stawki maksymalne na naszym rynku oscylują wokół 5 zł/kg żywca i maks. 6,5 zł/kg w klasie E. Oferty powyżej tych kwot w zasadzie wynikają tylko z lokalnych niedoborów surowca i raczej nie dotyczą wszystkich dostawców. Przeważnie przy większych partiach towaru akceptowalną ceną jest rzeczone 5 zł/kg żywca. Co będzie dalej trudno powiedzieć.

Zdaniem specjalistów ceny powinny rosnąć, bowiem zapotrzebowanie eksportowe na wieprzowinę z Europy jest. Niestety tym co obecnie rządzi i dzieli na wielu rynkach jest właśnie pandemia koronawirusa. Wystarczy wysyp zachorowań w którejś znaczącej ubojni i wszelkie przewidywania można schować głęboko do kieszeni. jbr

Zobacz aktualne notowania cen skupu tuczników!Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)