Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: niestety obniżka

Obrazek

O ile w ubiegłym tygodniu w Niemczech utrzymano ceny tuczników na niezmienionym poziomie o tyle w tym korekty nie dało się uniknąć.

Jan Bromberek2 lipca 2020, 12:05
6 eurocentów/kg w klasie E to spora przecena. Niestety prawdopodobnie polscy skupujący skorzystają z okazji i znowu opuszczą ceny, mimo, że w ostatnich dwóch tygodniach zredukowali cenniki o więcej niż wynosi wczorajsza niemiecka obniżka. Wtedy ceny spadały bo „oficjalnie” zbyt na mięso był mniejszy, a tak na poważnie ubojnie wykorzystały informacje o zamknięciu jednego z największych zakładów ubojowych w Niemczech w efekcie dużej liczby zakażeń koronawirusem. To nic że żaden tucznik, który miał pierwotnie trafić do zamkniętej ubojni nie trafił do Polski, pretekst do obniżek był doskonały. A teraz droga wolna, VEZG obniżył oficjalną stawkę do 1,6 euro/kg.

Pół biedy gdyby krajowi odbiorcy ten poziom stosowali. On był bowiem już obowiązującym przed niemiecką obniżką. Co będzie teraz, trudno powiedzieć. Na rynku towaru brakuje i mało kto temu zaprzeczy. Czy obniżki będą odpowiadały w całości korektom zza Odry. Teoretycznie powinny być dużo niższe. Niestety na ten moment tego nie wiadomo. jbr

Zobacz aktualne notowania cen skupu tuczników!Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)