Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: pozorny brak obniżek?

Obrazek

Kolejny tydzień, a zarazem miesiąc bez zmiany ceny na rynku świń? No właśnie nie do końca tak jest…

Jan Bromberek25 października 2019, 17:36

Wprawdzie notowania na VEZG nie wskazują zmiany ceny już od kilkunastu tygodni i utrzymuje się ona na poziomie 1,85 euro/kg w klasie E, to na krajowym rynku ubojnie i skupujący szukają pretekstu do obniżek.
 
Jak było w zeszłym tygodniu, tak jest i w tym. Obniżki może i nie są znaczące, ale są. Kilka groszy w dół tydzień temu i kilka w tym sprawiło, że o 6 zł/kg żywca nawet w przypadku świń fermowych można pomarzyć. Za większe partie tuczników lub przy sprzedaży przez grupy producentów stawki sięgają 5,8 zł/kg netto żywca i maksymalnie 7,55 zł/kg w klasie E. Obniżki nie mają żadnego uzasadnienia.

Na rynku niemieckim mimo, że nie ma obniżek, to obserwując licytacje na małej giełdzie ISW można zauważyć, że kupujący nie chcą płacić wiele powyżej 1,85 euro/kg w klasie E. Jednak sprzedający mając pole manewru w wyborze kierunku zbytu mogą sobie pozwolić na niesprzedawanie świń podczas aukcji. Chętnych nie brakuje, więc świnie które nie uzyskały zadowalającej stawki wędrują do innego odbiorcy. jbr

Zobacz wszystkie ceny skupu świń w Twojej okolicy - notowania cenowe!Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)