Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: są obawy o stabilizację

Obrazek

Na rynku świń na szczęście nic złego się nie wydarzyło, choć jeszcze na początku tego tygodnia powszechna była opinia o obniżeniu stawek w Niemczech. Nic jednak takiego się nie stało.

Jan Bromberek6 lutego 2020, 14:27
Wczoraj VEZG utrzymało stawkę za tuczniki na poziomie 1.85 euro/kg w klasie E czyli blisko 8 zł/kg wagi poubojowej. Natomiast w licytacjach na tzw. małej giełdzie widać niezły popyt na tuczniki czego odzwierciedleniem jest trend wzrostowy – obecnie transakcje na ISW wyceniane są średnio na 1,92 euro/kg w kl. E. Z kolei obawy o spadki cen wynikają z sytuacji w Chinach, a konkretnie o cały czas nieopanowaną epidemię koronawirusa. Ograniczenia transportowe w tym kraju miały więc negatywnie odbić się na zamówieniach na europejskie mięso. Na razie tego nie widać, choć jeszcze kilka tygodni temu mówiło się, że ceny w lutym będą przynajmniej takie same jak w grudniu, a do tego poziomu jeszcze brakuje.

Stawki za żywiec nie przekraczają 6,1 zł/kg, a w połowie grudnia było to nawet 6,4 zł/kg żywca. Oby zatem były to dla rynku wieprzowiny jedyne konsekwencje trudnej do opanowania epidemii. jbr

Zobacz wszystkie ceny świń - aktualne notowania cen skupu tucznikówPicture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)