Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: spadki cen wyhamowały?

Obrazek

Po trzech kolejnych tygodniach ze spadkami cen na dużej giełdzie VEZG w tym tygodniu ceny tuczników za Odrą nie spadły.

Jan Bromberek24 stycznia 2020, 10:35
Pozostawiono więc 1,82 euro/kg w klasie. Niestety u nas w kraju niewiele to dało. Skupujący i ubojnie widząc, że dzień wcześniej na tzw. małej giełdzie ISW średnia cena z aukcji była o 2 eurocenty/kg w klasie E niższa niż w poprzedniej sesji z 17 stycznia obniżyli stawki za tuczniki o 5 do 10 gr/kg żywca i w zasadzie o tyle samo w przypadku rozliczeń poubojowych. Pokazuje to tylko jak wielkie jest ciśnienie na naszym krajowym rynku aby maksymalnie zdusić ceny, bowiem zbliża się okres podwyżek.

O tym już coraz głośniej mówią nie tylko analitycy rynkowi, ale sami skupujący i przedstawiciele ubojni. Wskazują na to zresztą ostatnie notowania cen na dużej giełdzie VEZG, gdzie mimo delikatnej obniżki w licytacjach na ISW, w środę utrzymano niezmienioną cenę sprzed tygodnia, a rozpatrywany zakres przewyższał obowiązującą stawkę o 4 eurocenty/kg w klasie E.  Wiele więc wskazuje, że obniżki powinny wyhamować, zakłady raczej już zrobiły co chciały zrobić, a teraz będą musiały zaakceptować europejskie stawki, które raczej w styczniu już nie wzrosną. Luty jednak może przynieść znaczące podwyżki. jbr

Zobacz wszystkie ceny świń - aktualne notowania cen skupu tuczników.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)