Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: stabilne spadki

Obrazek

Rynek świń po tąpnięciu, gdy w Niemczech wykryto pierwsze przypadki ASF u dzików zdaje się stabilizować, choć dla naszego rynku jest to stwierdzenie nieco na wyrost.

Jan Bromberek24 września 2020, 12:27
Stabilizację widać, ale u naszych zachodnich sąsiadów. W naszym kraju jednak skupujący robią co mogą by sukcesywnie obniżać ceny, a to przecież największy problem teraz mają Niemcy, nie my. Nic bardziej mylnego. My mamy problem, bowiem to czego niemieccy dostawcy nie mogą teraz sprzedać na rynkach trzecich wysyłają w dużej mierze właśnie do Polski. I to powoduje, że krajowe ubojnie wcale nie są bardzo zainteresowane zakupem tuczników od krajowych dostawców. Wolą kupić zwierzęta czy gotowe elementy w „promocyjnych cenach” u naszych zachodnich sąsiadów. Potwierdza to fakt, że w pierwszych dniach po wykryciu ASF za Odrą, w naszym kraju trudno było sprzedać tuczniki. Przedstawiciele niektórych ubojni zwyczajnie nie odbierali telefonów, inni rezygnowali z zamówionych tuczników. To o czymś świadczy. Obecnie jakby sytuacja powoli wracała do normy, jednak, o wyższych cenach raczej na razie możemy zapomnieć.

Obecnie maksymalne stawki za żywiec to 4,4 – 4,5 zł/kg netto, a maksymalne ceny poubojowe rzadko przekraczają 5,5 zł/kg w klasie E. jbr

Zobacz aktualne notowania cen skupu tuczników!Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)