Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: tak źle jeszcze nie było

Obrazek

Niestety po serii obniżek cen tuczników na polskim rynku oliwy do ognia dolali nasi zachodni sąsiedzi.

Jan Bromberek19 listopada 2020, 13:35

VEZG wczoraj zdołował cenę świń do historycznie niskiego poziomu 1,19 euro/kg w klasie E. W przeliczeniu na złotówki daje to ok. 5,35 zł/kg w klasie E. W zasadzie takie wartości obowiązywały na polskim rynku już przed obniżką w Niemczech. Lokalnie było jeszcze taniej. Jednak zapewne po obniżce przez VEZG nasi skupujący, głównie ubojnie nie omieszkają jeszcze bardziej zbić stawek na krajowym rynku. Wtedy to już będzie koszmar, jeszcze większy od tego, z którym mamy teraz do czynienia.

Przed niemiecką obniżką ceny maksymalne, które można było uzyskać już nie pokrywały kosztu warchlaka i paszy na tucz. Teraz to jest już tylko generowanie start na poziomie ok. 200 zł/szt. tucznika. Niestety tej produkcji nie da się zatrzymać i ubojnie o tym doskonale wiedzą i wykorzystują bardzo niskie ceny by zapełnić sobie magazyny. Cen pewnie odbiją, jednak odrobienie strat teraz generowanych potrwa wiele miesięcy. Oby tylko faktycznie odbicie przyszło jak najszybciej.

Zobacz aktualne notowania cen skupu tuczników!Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)