Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: znowu zadyszka

Obrazek

Przez rynek tuczników znowu przechodzą dziwne zawirowania. W naszym kraju mimo, że towaru jest jak na lekarstwo ceny spadają, a u naszych zachodnich sąsiadów stawki pozostają od wielu tygodni bez zmian. Sytuacja jest co najmniej kuriozalna.

Jan Bromberek13 sierpnia 2020, 13:46
Kilka tygodni temu mieliśmy podobną sytuację. Wtedy jednak tłumaczono to przestojem produkcyjnym w jednej z największych niemieckich ubojni z powodu dużej liczby zachorowań wśród pracowników. Obecnie nie mamy informacji o tym, aby któraś czy to polskich czy niemieckich ubojni trzody miała z tym problem, a i tak nasi skupujący obniżają ceny. W Niemczech na małej giełdzie od dwóch tygodni widać ożywienie w handlu tucznikami. Na dużej giełdzie wprawdzie nie ma podwyżek, jednak w komunikatach VEZG czytamy, że górka świńska, która powstała gdy nie pracował zakład Tonnies obecnie praktycznie nie istnieje.

Zatem co się dzieje że u nas świnie tanieją? Wygląda na to, że nieoficjalne informacje od przedstawicieli branży okazują się być prawdziwe – mówią one o mięsie i tucznikach, które od kilku dni szerokim strumieniem płyną do naszego kraju właśnie zza Odry oraz Belgii i Danii. A to powoduje, że nawet przy kiepskiej krajowe podaży tuczników na rynku mięsa towaru jest aż nadmiar.

W tej sytuacji ubojnie proponują rolnikom maks. 6,3 zł/kg wagi poubojowej i poniżej 5 zł/kg żywca. A ceny cennikowe za małe partie świń ponownie zbliżyły się do 4 zł/kg. jbr

Zobacz aktualne notowania cen skupu tuczników!Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)