Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Ryszard Kujawiak: Przestrzegajmy zasad higieny

Nie da się ukryć, że występują okresowe problemy w branży paszowej. Dziś najważniejsze jest, aby uchronić pracowników przed zakażeniem.

Anna Kurek10 kwietnia 2020, 08:48
Mamy znacznie utrudniony kontakt z rolnikami, hodowcami. Nasi przedstawiciele przeszli na prace zdalną  ponieważ zgodnie z zaleceniami Rządu i naszego kierownictwa chcemy uniknąć kontaktów i ewentualnego zarażenia. Dlatego pracujemy w domu, a jak wiemy ten kontakt bezpośredni w doradztwie jest potrzebny – mówi Ryszard Kujawiak z Sano.

Jego zdaniem podczas produkcji występuje wiele problemów, których nie da się rozwiązać wykorzystując jedynie łącza telefoniczne, czy nawet korzystając z komunikatorów. Wizyty w gospodarstwie są nieodzownym elementem pracy żywieniowców.

– Musimy przeczekać ten trudny okres i mamy nadzieję, że niedługo po Świętach będziemy mogli przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa spotykać się z naszymi klientami – przyznaje Kujawiak.

Najważniejsze jest zdrowie ludzi


Zdaniem dr. Kujawiaka najważniejsza jest ochrona pracowników, aby nie doszło do zakażeń wśród zespołu. Jak wiemy dziś nikt nie ma nadmiaru pracowników.

– Dziś nikt nie zatrudni nowych pracowników, szczególnie takich z przygotowaniem zawodowym. Dlatego dla nas obecnie jest tak ważne przestrzeganie zasad higieny, żeby nie doszło do infekcji. Tylko wtedy zakład może produkować pełną parą, a firma działać bez przestojów – przyznaje Kujawiak.


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)