Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Smithfield wyciąga ręce po przetwórnie Piniego

Obrazek

Właściciel Animeksu, Smithfield planuje przejąć zakłady przetwórstwa należące do Grupy Pini. Czy UOKiK się zgodzi?

Paulina Janusz-Twardowska4 kwietnia 2017, 06:00

Grupa Smithfield podpisała niewiążący list intencyjny w sprawie zakupu należących do Grupy Pini dwóch zakładów przetwórstwa mięsa  – spółek Pini Polska i Hamburger Pini oraz spółki Royal Chicken zajmującej się projektem inwestycji w nowy zakład. W liście nie ma mowy o kupnie mega ubojni pod Kutnem, również własności Pini Polonia.Smithfield jest właścicielem Animex Foods, jednego z największych producentów żywności w Polsce specjalizującego się w produkcji mięsa i wyrobów mięsnych.Pini Polska i Hamburger Pini to dwa niedawno uruchomione zakłady, wyposażone w nowoczesne urządzenia i linie technologiczne do produkcji wysokiej jakości wyrobów mięsnych. Zakup zakładów należących do Grupy Pini ma wzmocnić pionową integrację skrupulatnie realizowaną przez koncern Smithfiled. Ma również zwiększyć możliwości produkcyjne i eksportowe firmy Animex, wobec rosnącego wśród polskich i zagranicznych konsumentów popytu na wyroby firmy. Sfinalizowanie transakcji jest uzależnione m.in. od zakończenia procesu oceny prawno finansowej oraz uzyskania zgody UOKiK.

pj-t, fot. SmithfieldPicture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)