Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Stabilizacja na niemieckim rynku

Obrazek

Po zawirowaniach spowodowanych koronawirusem na niemieckim rynku wieprzowiny, sytuacja wraca do normy.

Paulina Janusz-Twardowska25 marca 2020, 14:09
Niemiecki rynek wieprzowiny ustabilizował się po wahaniach spowodowanych pandemią koronawirusa. Jak podaje ISN, wszyscy uczestnicy rynku zaakceptowali wyraźny spadek wartości tuczników o 7 ct/kg wbc, ale odrzucają zaniżone stawki proponowane przez niemieckie rzeźnie. Unormowała się też podaż tuczników. Transakcje są realizowane.

W międzyczasie odnawia się też eksport wieprzowiny do Chin, który również oberwał rykoszetem z powodu szalejącej zarazy. Eksperci oczekują dalszej stabilizacji na rynku świń. Póki co uboje w rzeźniach przebiegają stosunkowo sprawnie. Istnieją jednak obawy, że wraz z rozprzestrzenianiem się koronawirusa może zabraknąć pracowników z Europy Wschodniej, głównej siły roboczej w zakładach mięsnych w Niemczech. Przedstawiciele branży obawiają się, że pracownicy rzeźni zostaną objęci kwarantanną lub pójdą na zwolnienia lekarskie, a wówczas produkcja spowolni.

Rynek prosiąt również zareagował na koronakryzys niepewnością i spadkiem cen. Należy oczekiwać, że cena prosiąt obniży się o około 4 euro. Słabsza tendencja na rynku prosiąt może się utrzymać przez dłuższą chwilę, ponieważ fermy nastawione na tucz odkładają sprzedaże w czasie w oczekiwaniu na lepsze stawki. Ogólnie jednak podaż prosiąt można ocenić jako deficytową, dlatego nie należy oczekiwać dalszych znaczących spadków cen prosiąt.

źródło: SUS


Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)