Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Świnie na Białorusi znikają... Co się z nimi dzieje?

Obrazek

Ze statystyk zniknęło prawie 500 tys. świń. Rosjanie twierdzą, że z powodu ASF. A jak jest naprawdę?

Dorota Kolasińska23 kwietnia 2018, 15:45
W pierwszym kwartale 2018 roku ze statystyk Białorusi zniknęło, bagatela, pół miliona świń, to stanowi aż 15 % pogłowia. W niektórych regionach Białorusi procent ubytków populacji sięga 25%, kilku wiodących producentów trzody zamknęło swoje fermy. 
Jak podaje informacje Krajowy Związek Pracodawców i Producentów Trzody Chlewnej na swoim portalu Białoruś twierdzi, że od 2014 roku ich kraj jest wolny od ASF, ale nie podaje z jakiego powodu tak nagle spadło pogłowie świń z 3,1 mln szt. do 2,6 mln szt. 
Rosyjskie służby weterynaryjne 10 kwietnia br. wprowadziły zakaz importu mięsa, świń i produktów wieprzowych, powodem ograniczenia jest właśnie oskarżenie Białorusi o oszustwa względem tuszowania ognisk ASF na terenie kraju

Już w listopadzie ubiegłego roku, jak podawał portal pigprogress.net, niezależne media na Białorusi informowały o zaobserwowanych, ale nie zgłoszonych oficjalnie ogniskach ASF. Rosjanie twierdzą, że znaleźli w próbkach pobranych z wieprzowiny DNA wirusa ASF. 
Także domysły trwają nadal, a chore dziki śmiało prą naprzód. 
dkol/na podst. kzp-ptch.pl/ globalmeatnews.com/pigprogress.net


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)