Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Tönnies buduje rzeźnię w Chinach

Obrazek

Firmy Tönnies i Dekon Group podpisały umowę na budowę rzeźni w Chinach. Całkowity koszt inwestycji to 500 mln euro.

Dominika Mulak9 listopada 2020, 15:48

Firma Tönnies wraz z Grupą Dekon, spółką zależną West Hope Group, utworzą centrum uboju i rozbioru początkowo dwóch milionów świń w chińskim regionie Syczuan.

Pomysł inwestycji powstał we wrześniu ubiegłego roku. Budowa powinna rozpocząć się za kilka miesięcy.  Dla firmy Tönnies to pierwszy zakład produkcyjny poza granicami Europy.

- To wspólne przedsięwzięcie jest kamieniem milowym dla naszego międzynarodowego rozwoju - powiedział Clemens Tönnies, partner zarządzający Tönnies Holding.

Całkowity koszt inwestycji to 500 mln euro.


Popyt na wieprzowinę

- Zapotrzebowanie na wieprzowinę w Chinach i wielu innych krajach azjatyckich jest duże i będzie rosło w nadchodzących dziesięcioleciach - mówi Clemens Tönnies.

Grupa Dekon tuczy obecnie w Chinach około 2 milionów świń rocznie. ASF pociągnął za sobą w Państwie Środka upadek rodzimej produkcji trzody chlewnej. Rynek wieprzowiny przejmują duże chlewnie przemysłowe, które są w stanie wdrażać wysokie standardy w zakresie bezpieczeństwa biologicznego.

Źródło: www.agrarheute.comPicture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)