Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Tusza w oku kamery

Obrazek

Jak skontrolować, czy świnie są produkowane zgodnie z warunkami dobrostanu? Wystarczy kamera w rzeźni!

Paulina Janusz-Twardowska15 marca 2018, 13:28
Wzrasta stopień kontroli dobrostanu świń Niemczech. W ramach pilotażowego projektu Wyższej Szkoły Weterynaryjnej w Hanowerze w jednej z ubojni w Gelsenkirchen zainstalowano kamery, które mają monitorować stan wieprzowych tusz. Urządzenia są zainstalowane w taki sposób, by mogły zarejestrować wygląd szynki, grzbietu, głowy oraz obu boków tuszy i przekazać do systemu oceny informacje o nekrozie uszu i ogona oraz zmian na skórze i w stawach.

Na podstawie tych danych program komputerowy ma ocenić stan tuszy, a tym samym ocenić, czy świnia była hodowana zgodnie z zasadami dobrostanu. Algorytm mógłby  zastąpić subiektywną ocenę tusz przeprowadzaną przez pracowników rzeźni, usprawnić cały proces produkcyjny i obniżyć koszty zakładów ubojowych.
Źródło: DLG


Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)