Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Tysiące martwych świń w rzekach

Obrazek

Tysiąc martwych świń od września znaleziono w indonezyjskich rzekach. Zwłoki są badane w kierunku ASF i CSF. 

Dorota Kolasińska13 listopada 2019, 10:58
Według Channel News Asia setki zwłok świń należy jeszcze wydobyć z rzek i jeziora w pobliżu Medan, stolicy Północnej Sumatry. Ostatnie doniesienia wskazują, że od września około 6000 świń na Północnej Sumatrze zmarło z powodu zakażenia wirusem klasycznego pomoru świń (CSF).

Tusze świń są badane zarówno pod kątem CSF, jak i afrykańskiego pomoru świń (ASF), które mają podobne objawy kliniczne i obydwa schorzenia potwierdzono w populacjach świń na Sumatrze Północnej w tym miesiącu.

Władze lokalne wdrożyły środki bezpieczeństwa biologicznego, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się obu chorób. 

oprac. dkol na podst. pigsite.com
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)