Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

UE - nowy program pilotażowy w chlewniach!

Obrazek

Polska weźmie udział w nowym projekcie unijnym. UE chce sprawdzić jaka jest akceptacja rolników i możliwość zastosowania narzędzi opartych na najnowocześniejszej technologii informacyjnej i komunikacyjnej (ICT) w hodowli świń i drobiu. 

Anna Kurek25 grudnia 2021, 05:00

Finansowany przez ICT-AGRI-FOOD projekt UE „Zwiększanie zrównoważenia środowiskowego gospodarstw hodowlanych poprzez usuwanie barier w przyjmowaniu technologii ICT (LivestockSense)” ma na celu ocenę akceptacji i zastosowania narzędzi opartych na technologii informacyjno-komunikacyjnej (ICT) w hodowli świń i drobiu.

Do programu wybrana zostanie pewna liczba gospodarstw w krajach partnerskich, które otrzymają czujniki i specjalne kamery, które będą w stanie monitorować stan środowiska budynków inwentarskich oraz masę ciała zwierząt.

Rolnicy zostaną poproszeni o dostarczenie informacji na temat ich doświadczeń związanych z adaptacją inteligentnych technologii w ich  gospodarstwach hodowlanych. Nowoczesna technologia ma  zapewnić lepszy wgląd w dane produkcyjne i środowiskowe oraz podpowiadać, jak zwiększyć integrację nowych technologii w hodowli zwierząt gospodarskich. Badania zostaną zainicjowane na Węgrzech, w Estonii, Danii, Izraelu i Szwecji, a także w Polsce.

Pomysłodawcy programu uważają, że pomoże to również w tworzeniu przyjaznych dla użytkownika inteligentnych, precyzyjnych narzędzi do hodowli zwierząt w przyszłości, które będą lepiej odpowiadać oczekiwaniom zarówno rolników - producentów żywności, jak i konsumentów. Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy