Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

UOKiK dał zgodę na przejęcie PKM Duda przez Cedrob

Obrazek

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie Polskiego Koncernu Mięsnego Duda przez spółkę Cedrob.

8 października 2014, 10:02

Zdaniem UOKiK ta transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji w branży mięsnej. Cedrob specjalizuje się  w przetwórstwie mięsa i wytwarzaniu wędlin drobiowych. PKM Duda z kolei produkuje mięso wołowe i wieprzowe oraz wędliny, a także handluje trzodą chlewną. Dlatego, zdaniem UOKiK, fuzja tych dwóch spółek, specjalizujących się w przetwórstwie różnych gatunków mięs, nie wpłynie na ograniczenie konkurencji na rynku mięsa. W wyniku transakcji Cedrob będzie największym akcjonariuszem spółki PKM Duda.

Przejęcie kontroli nad PKM Duda przez Cedrob będzie oznaczało powstanie największej w Polsce firmy mięsnej, o ogromnym potencjale inwestycyjnym. Tylko w tym roku Cedrob realizuje inwestycje za 140 mln złotych. Spółka jest obecnie samowystarczalna. Posiada własne wytwórnie pasz, fermy reprodukcyjne, wylęgarnie piskląt, fermy tuczu, ubojnie, zakłady przetwórcze i sklepy firmowe. PKM Duda jest aktualnie  największą w Polsce firmą zajmującą się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego, czyli wołowiny, wieprzowiny i dziczyzny. bczWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)