Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

V Forum Rolników i Agrobiznesu: w świniach nie jest dobrze!

Załamanie cen, nieopłacalność produkcji, a do tego narastające problemy związane z przegrywaną walką z ASF. Obraz branży trzodowej pod koniec tego roku nie jest kolorowy. Potwierdzili to eksperci podczas debaty na panelu ŚWINIE.

Paulina Janusz-Twardowska30 listopada 2020, 19:07

Debata na koniec panelu ŚWINIE podczas Forum Rolników i Agrobiznesu to tradycja. Tradycją jest również duże zaangażowanie dyskutantów oraz publiczności w rozmowę. W tym roku nie mogło być inaczej. I mimo, że mogliśmy spotkać się wyłącznie on-line, dyskusja była gorąca. Internauci zasypali naszych ekspertów pytaniami. A w krzyżowym ogniu pytań stanęli:

  • Taru Antikainen – hodowczyni świń z Finlandii i wiceprzewodnicząca European Pig Producers, która odpowiadała na pytania dotyczące produkcji w warunkach podwyższonego dobrostanu i bez antybiotyków.
  • Janusz Białoskórski – szef grupy producentów rolnych, która jest właścicielem ZM Czarnków. Przedstawił dramat na rynku świń i dyskutował o opłacalności skracania łańcucha dostaw. Miał wiele ciekawych pytań do Głównego Lekarza Weterynarii.
  • Witold Choiński – prezes Związku Polskie Mięso. Odpowiadał na pytania związane z bieżącą sytuacją na rynku i prognozami na następne miesiące.
  • dr Bogdan Konopka – Główny Lekarz Weterynarii. Zasypany pytaniami odnośnie do braku sukcesów w zwalczaniu ASF i trudnościami w produkcji w strefach. Podczas dyskusji mówił o możliwych zmianach w przepisach.


Obejrzyj całą debatę i dowiedz się, co dalej na rynku świń i z ASF!


Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy