Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

V Forum Rolników i Agrobiznesu: w świniach nie jest dobrze!

Załamanie cen, nieopłacalność produkcji, a do tego narastające problemy związane z przegrywaną walką z ASF. Obraz branży trzodowej pod koniec tego roku nie jest kolorowy. Potwierdzili to eksperci podczas debaty na panelu ŚWINIE.

Paulina Janusz-Twardowska30 listopada 2020, 19:07

Debata na koniec panelu ŚWINIE podczas Forum Rolników i Agrobiznesu to tradycja. Tradycją jest również duże zaangażowanie dyskutantów oraz publiczności w rozmowę. W tym roku nie mogło być inaczej. I mimo, że mogliśmy spotkać się wyłącznie on-line, dyskusja była gorąca. Internauci zasypali naszych ekspertów pytaniami. A w krzyżowym ogniu pytań stanęli:

  • Taru Antikainen – hodowczyni świń z Finlandii i wiceprzewodnicząca European Pig Producers, która odpowiadała na pytania dotyczące produkcji w warunkach podwyższonego dobrostanu i bez antybiotyków.
  • Janusz Białoskórski – szef grupy producentów rolnych, która jest właścicielem ZM Czarnków. Przedstawił dramat na rynku świń i dyskutował o opłacalności skracania łańcucha dostaw. Miał wiele ciekawych pytań do Głównego Lekarza Weterynarii.
  • Witold Choiński – prezes Związku Polskie Mięso. Odpowiadał na pytania związane z bieżącą sytuacją na rynku i prognozami na następne miesiące.
  • dr Bogdan Konopka – Główny Lekarz Weterynarii. Zasypany pytaniami odnośnie do braku sukcesów w zwalczaniu ASF i trudnościami w produkcji w strefach. Podczas dyskusji mówił o możliwych zmianach w przepisach.


Obejrzyj całą debatę i dowiedz się, co dalej na rynku świń i z ASF!Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)