Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Walka z wirusem PCV2 – co nowego?

Polscy hodowcy świń coraz lepiej radzą sobie z cirkowirusami. Jak jednak jeszcze skuteczniej walczyć z wirusem PCV2? O to zapytaliśmy lek. wet. Agnieszkę Mańkę z Zoetis Polska podczas III Forum rolników i Agrobiznesu: Świnie!

Dominika Mulak26 czerwca 2021, 12:54
– To, że mamy szczepionki, które dobrze działały i działają nadal trochę nam zamydliło oczy. Wirusy, jak wszyscy wiemy, są bardzo zmiennymi strukturami i cały czas się zmieniają. I tak jak zmieniają się wirusy, tak samo ochrona dotycząca tych wirusów powinna się dostosowywać do nich – mówi lek. wet. Agnieszka Mańka z Zoetis Polska.

Jak podkreśla, dysponujemy nowym narzędziem, które jest w stanie dopasowywać nam szczepionkę w sensie produktu do konkretnego typu wirusa na fermie i określać nam, jaki procent zabezpieczenia będziemy mieli w stosunku do tego wirusa.

Kto będzie korzystał z tego narzędzia? Jakie korzyści będą mieli z tego hodowcy trzody chlewnej? Koniecznie obejrzyj cały wywiad!


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)