Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Winda w porodówce

Obrazek

Mechanizm unoszący lochę ponad poziom podłogi w porodówce to rozwiązanie, które na ostatniej FERMIE w Łodzi promowała firma Hodowca.

Paulina Janusz-Twardowska4 marca 2015, 14:19

Ta powszechnie stosowana w Holandii technologia działa na zasadzie windy. Gdy locha leży, podłoga pod nią pozostaje na poziomie rusztu w całym kojcu porodowym – prosięta mają łatwy dostęp do wymienia. Natomiast gdy locha wstaje, grzbietem podbija dźwignię, która unosi platformę pod jarzmem na wysokość około 15 cm. Prosięta tuż po porodzie nie są w stanie wdrapać się na platformę, więc mechanizm zapobiega wczesnym przygnieceniom. Powierzchnia pod maciorą występuje w różnych konfiguracjach: skośnej, prostej i z różnych rodzajów rusztów żeliwnych.

Windę w porodówce łączy się z rusztem z siatki metalowej pokrytej powłoką z tworzywa. Jak twierdzi dystrybutor, zastosowanie windy i przyjaznego rusztu pozwala zmniejszyć odsetek przygnieceń prosiąt od 0,4 do 0,8 w miocie. Takie rozwiązanie jest o ok. 30% droższe od tradycyjnych podłóg w kojcach porodowych.  pj

Źródło: www.hodowca.pl1 z 1
Mechanizm unoszący lochę ponad poziom podłogi w porodówce to rozwiązanie, które na FERMIE promowała firma Hodowca.

Mechanizm unoszący lochę ponad poziom podłogi w porodówce to rozwiązanie, które na FERMIE promowała firma Hodowca.

Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)