Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Wojciech Pichowicz: Nie ma problemu z dostępnością do surowców do pasz

Zamieszanie jakie wprowadziła epidemia koronawirusa we wszelkich dziedzinach życia nie ominęły branży paszowej. Sprawdź jak radzą sobie firmy paszowe.

Anna Kurek9 kwietnia 2020, 12:38
Epidemia koronawirusa wpłynęła również na rynek paszowy. W początkowym okresie były duże problemy w transporcie, szczególnie tym zagranicznym. Wiele surowców wykorzystywanych do produkcji pasz jest importowanych, jednak dziś, zdaniem Wojciecha Pichowicza, szefa sprzedaży Primary Diets Polska – z głównymi substratami nie ma już problemów.

– Wszystkie surowce otrzymujemy na bieżąco. Firmy, z którymi współpracujemy wywiązują się z zawartych z nami kontraktów. Koronawirus wprowadził jednak zmiany jeżeli chodzi o funkcjonowanie firmy. Zostaliśmy zmuszeni do wprowadzenia procedur w wytwórni, m.in. utworzyliśmy zmiany, które pracują niezależnie od siebie. Jest między nimi przerwa technologiczna, podczas której odbywa się dezynfekcja pomieszczeń – mówi Pichowicz.

Część pracowników Primary Diets Polska, którzy mogą swoje obowiązki wykonywać w domu, przeszła na pracę zdalną, na tzw. home office.

Jakie będą ceny pasz?


Pichowicz twierdzi, że dziś nikt nie jest w stanie zagwarantować tego, że ceny pasz nie będą dalej rosły. Zwyżki cen pasz wynikają jego zdaniem z kursów walut, mocnej pozycji dolara, euro o funta.

– Mogę jednak zapewnić, że nie ma problemu z dostępnością surowców, tak więc i zamówienia na pasze realizujemy bez opóźnień – mówi Pichowicz.


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)