Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Wszystkie oczy na Niemcy

Obrazek

Zmiany cen na niemieckim rynku, niczym efekt domina powodują następstwa w pozostałych krajach Wspólnoty. Jaka zapowiada się końcówka wakacji za zachodnią granicą?

Paulina Janusz-Twardowska22 sierpnia 2017, 18:00
Wakacyjne stawki za tuczniki u naszych zachodnich sąsiadów do połowy czerwca trzymały stały poziom 1,70 euro/kg wbc. To o jedenaście eurocentów niżej niż w rekordowych tygodniach czerwca, ale o 0,05 euro więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku.

Końcówka wakacji zapowiada się na niemieckim rynku również spokojnie – po zakończonych żniwach podaż na rynku jest o kilka procent mniejsza niż stałe zapotrzebowanie na żywiec, a po stronie zakładów mięsnych obserwowane są spokojne ruchy. Koniec przerwy wakacyjnej nie jest przyczynkiem do większego zapotrzebowania na mięso. Choć ubojniom udaje się sprzedać w wyższych cenach takie elementy jak karkówka i łopatka, to muszą się liczyć z nałożeniem rabatów na boczki czy schab. Przedstawiciele tamtejszych rzeźni wciąż narzekają na niskie marże.
Co ciekawe, w połowie sierpnia w Niemczech odnotowano niespotykany popyt na wieprzowe polędwiczki. Było to związane z ogólnokrajową promocją wieprzowiny w sieci detalicznej.

pj-t, źródło: AMI


Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)