Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

"Zabrakło deklaracji ze strony ministra". Producenci trzody będą jutro protestować

Po rozmowach w ministerstwie rolnictwa producenci trzody chlewnej z powiatu piotrkowskiego podtrzymują decyzję o jutrzejszym proteście ostrzegawczym. 

Kamila Szałaj8 września 2020, 16:55
Producenci trzody chlewnej w cyklu otwartym z powiatu piotrkowskiego czują się pokrzywdzeni pominięciem w tzw. pomocy covidowej z ARiMR. Mimo iż ponieśli duże straty w związku z pandemią koronawirusa, prawdopodobnie nie otrzymają wsparcia.

Mieli nadzieję, że wczorajsze rozmowy z ministrem rolnictwa zmienią tę sytuację. Niestety, zabrakło jednoznacznej deklaracji o pomocy ze strony rządu. W związku z tym rolnicy zrzeszeni w samorządzie rolniczym i rolniczej „Solidarności” podjęli dziś decyzję, by nie odwoływać zapowiadanego na środę protestu (o planowanym strajku pisaliśmy TUTAJ).

- Rolnicy, którzy dziś się spotkali, uznali, że mgliste deklaracje ministra Ardanowskiego o pomocy dla naszej branży nie są satysfakcjonujące. Dlatego zapowiedziany protest ostrzegawczy się odbędzie – wyjaśnił w rozmowie z nami Janusz Terka, rolnik i przewodniczący samorządu rolniczego w powiecie piotrkowskim.

- Minister co prawda nam powiedział, że sprawa pomocy ma wrócić do dyskusji. Ale nie zagwarantował tego, więc nie wiemy, czy dostaniemy jakiekolwiek wsparcie. Nie zapadły żadne decyzje, które by nas uspokoiły. To o tyle smutne, że trudną sytuację sygnalizowaliśmy ministrowi już klika miesięcy temu. Niestety, czas na rozmowę znalazł dopiero na dwa dni przed zapowiedzianym strajkiem – dodał Terka. 

Protest odbędzie się jutro. Rolnicy z gmin Grabica, Moszczenica i Czarnocin wyruszą do Piotrkowa Trybunalskiego i spotkają się na placu przy Powiatowym Ośrodku Doradztwa Rolniczego. Zapewniają, że nie spowodują dużych utrudnień w ruchu drogowym.

ksz, fot. Łuczak


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)