Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Zakaz stosowania tlenku cynku odroczony

Obrazek

Hodujesz świnie? Wiesz zatem jak dobrze i skutecznie zapobiegać biegunkom stosując tlenek cynku (ZnO). Jednak Komisja Europejska planuje wycofać z obrotu ten środek leczniczy. Jak zapatruje się na to nasze ministerstwo rolnictwa?

Anna Kurek20 października 2017, 10:17
Ujmując się za producentami świń Krajowy Związek Producentów i Pracodawców Trzody Chlewnej wystąpił do ministra rolnictwa – Krzysztofa Jurgiela –  o przedłużenie o 5 lat możliwości stosowania w produkcji świń produktów leczniczych weterynaryjnych zawierających tlenek cynku (ZnO). Ministerstwo odniosło się pozytywnie do tej sprawy. Polska skorzysta z 5-letniego okresu przejściowego. Oznacza to w praktyce, że dopuszczenia do obrotu produktami leczniczymi weterynaryjnymi zawierającymi tlenek cynku mają zostać cofnięte do 26 czerwca 2023 roku. 

Co ważne ministerstwo rolnictwa poprosiło  Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach o opracowanie strategii alternatywnych do wykorzystywania tlenku cynku w paszach leczniczych dla trzody chlewnej.   akuPicture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)