Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Zbiorniki na gnojowicę - jak wygląda rynek, czego poszukują hodowcy?

Zbiorniki na gnojowicę są nieodłącznym elementem wyposażenia nowoczesnych ferm trzody chlewnej. Jak wygląda rynek tych produktów? Zapytaliśmy o to Adama Śliża z firmy IBF Polska podczas III Forum Rolników i Agrobiznesu: Świnie!

Dominika Mulak2 lipca 2021, 16:26
– W tym roku odnotowujemy bardzo duży wzrost sprzedaży. Ten trend zaczął się w zeszłym roku, kiedy pojawiło się dofinansowanie do zbiorników na gnojowicę i gnojówkę – mówi Adam Śliż z firmy IBF Polska. Jak dodaje, również narzucone przez Unię Europejską ostrzejsze normy dotyczące przechowywania gnojowicy i gnojówki wpłynęły na duży wzrost zainteresowania zbiornikami.  

Zbiorniki są produkowane wielkości od 160 m do 3000 m, ze ścian prefabrykowanych.
– Sam zbiornik stawiamy bardzo szybko. Jest to według mnie najlepsza metoda na postawienie zbiornika – uważa Adam Śliż.

Jakie pojemności zbiorników są najczęściej zamawiane przez hodowców trzody chlewnej? Jaki jest czas oczekiwania od zamówienia do postawienia zbiornika w gospodarstwie? Koniecznie obejrzyj cały wywiad!


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)