Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

25 mln euro za nową fabrykę Pöttinger

Obrazek

Mimo trudnej sytuacji związanej z koronawirusem firma Pöttinger trzyma się ambitnych planów rozbudowy i inwestuje 25 mln euro w nową fabrykę. W pierwszej fazie budowy powstanie hala montażowa o powierzchni 6300 m2. Montaż pras zwijających Impress i zgrabiarek 4-wirnikowych Top rozpocznie się tam najpóźniej na początku lata 2021 r.

Jan Beba5 maja 2020, 11:47

Heinz i Klaus Pöttinger, dyrektorzy zarządzający oficjalnie zapoczątkowali prace budowlane nowego zakładu w St. Georgen, 5 km od siedziby głównej firmy w Grieskirchen (Austria). To już czwarta fabryka austriackiego producenta. W macierzystej lokalizacji w Grieskirchen produkcja skupia się wokół maszyn do użytków zielonych. Technologii siewu poświęcony jest zakład w Bernburgu (Niemcy), a produkcja maszyn uprawowych odbywa się w Vodnanach (Czechy).

Decyzja o zwiększeniu mocy produkcyjnych to efekt z jednej strony wzrostu sprzedaży, który doprowadził do powstania tzw. wąskich gardeł w produkcji, a z drugiej strony rosnącego popytu na coraz większe maszyny rolnicze. Jak informuje producent, dalsza rozbudowa siedziby grupy jest niemożliwa z powodu braku miejsca. Wynajmowana obecnie hala montażowa u bram Grieskirchen będzie potrzebna do innych celów od przyszłego roku.

Inwestycja w St. Georgen, gdzie 30 kwietnia br. wmurowano kamień węgielny to trzecia w ostatnim czasie znacząca inwestycja firmy Pöttinger po rozbudowie zakładu w Grieskirchen i budowie nowego centrum logistycznego części zamiennych w Taufkirchen. Plany przewidują budowę nowoczesnego obiektu, który harmonijnie wtapia się w lokalny krajobraz. Zielone dachy, przestronne tereny zielone i wykorzystanie drewna jako materiału budowlanego podkreślają dużą wagę inwestora do budownictwa przyjaznego środowisku. Na 17-hektarowej działce początkowo zostanie wybudowana hala montażowa o powierzchni 6300 m2, ale firma ma już plany dalszej zabudowy.  W pierwszej kolejności linie montażowe w nowej fabryce w St. Georgen opuszczać będą najmłodsze z oferty firmy prasy zwijające Impress, jak również 4-wirnikowe zgrabiarki Top. W przyszłości maja tu także powstawać inne maszyny o dużych szerokościach roboczych.1 z 2
Przedstawiciele kierownictwa firmy położyli kamień węgielny pod nowy zakład montażowy. Od lewej: Dr. Markus Baldinger, Jörg Lechner, Klaus i Heinz Pöttinger, Gregor Dietachmayr, Herbert Wagner, Wolfgang Moser

Przedstawiciele kierownictwa firmy położyli kamień węgielny pod nowy zakład montażowy. Od lewej: Dr. Markus Baldinger, Jörg Lechner, Klaus i Heinz Pöttinger, Gregor Dietachmayr, Herbert Wagner, Wolfgang Moser

2 z 2
W pierwszej fazie budowy powstanie hala montażowa o powierzchni 6300 m2

W pierwszej fazie budowy powstanie hala montażowa o powierzchni 6300 m2

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)