Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

58 procent obrotów to maszyny zielonkowe

16.09.2017

Drukuj

58 procent obrotów to maszyny zielonkowe

Artykuł dostępny

Segment maszyn zielonkowych jest głównym filarem sprzedaży Pöttingera i stanowi 58% całego obrotu. Sprzedaż maszyn uprawowych i siewników to 27%. Sprzedaż oryginalnych części zamiennych wzrosła o 5 procent w stosunku do minionego okresu. Spory wpływ miało powstanie nowego centrum logistycznego.

r e k l a m aAż 60 procent obrotu wypracowało sześć krajów: Niemcy (18%), Francja (13%), Austria (12%), zaś mniejszy udział przypadł na Czechy, Szwajcarię i Ukrainę. W porównaniu z poprzednim rokiem obrót w Austrii spadł nieco, ale rodzima marka nadal cieszy się dużym zainteresowaniem wśród swoich rolników. Warto dodać, że rynek ukraiński zanotował wzrost obrotów aż o 41 procent.

W ostatnich latach Pöttinger mocno zainwestował w swoje fabryki. Zakład siewników w Bernburgu (Niemcy) i w Vodnanach (Czechy) zostały rozbudowane i dostosowane do nowoczesnych standardów. Rozbudowa hal produkcyjnych i logistycznych o łącznej powierzchni 1,2 ha kosztowała 25 mln euro.

W pobliżu Grieskirchen, gdzie mieści się macierzysta jednostka Pöttingera, ma powstać nowa fabryka. Pierwszy etapu budowy zostanie zakończony w 2021 r. Wtedy do użytku mają być oddane linie produkcyjne pras zwijających i przyczep samozbierających.

Pöttinger stawia na obsługę serwisową czego przejawem jest inwestycja w centrum logistyczne, której koszt określono na 14 milionów euro. W nowym obiekcie jest 50 tys. części zamiennych i roboczych. Dziennie będzie tu można zrealizować nawet 800 zleceń wysyłanych na cały świat.
oprac. jj

Fot. Józefowicz, firmowe

Przeczytaj więcej w wersji premium

article icon

Co wysiać po wymokniętych oziminach?

Zamów wersję premium

Galeria zdjęć

Sprzedaż maszyn uprawowych i siewników to 27%.
Segment maszyn zielonkowych jest głównym filarem sprzedaży Pöttingera i stanowi 58% całego obrotu.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii